The site owner may have set restrictions that prevent you from accessing the site. Please contact the site owner for access.


19535-754
| Collection: | Solar |
| Product type: | watch |
| Gender: | female |
| Glass type: | flat sapphire crystal |
| Movement type: | solar |
| Case color: | polished silver |
| Case material: | stainless steel |
| Case length: | 41 mm |
| Case height: | 8 mm |
| Case width: | 35 mm |
| Case diameter: | 35 mm |
| Case type: | round |
| Strap color: | silver |
| Strap material: | stainless steel strap with ceramic links |
| Strap length: | 150 mm |
| Strap width: | 18 mm |
| Clasp: | butterfly |
| Link material: | ceramic |
| Dial color: | white |
| Water proofness: | 3 ATM |