The site owner may have set restrictions that prevent you from accessing the site. Please contact the site owner for access.



16433-377
| Collection: | Solar |
| Product type: | watch |
| Gender: | male |
| Glass type: | curved sapphire crystal |
| Movement type: | solar |
| Case color: | polished grey |
| Case material: | stainless steel |
| Case length: | 44 mm |
| Case height: | 8 mm |
| Case width: | 33 mm |
| Case diameter: | 33 mm |
| Case type: | tonneau |
| Strap color: | grey |
| Strap material: | milanese |
| Strap length: | 200 mm |
| Strap width: | 29 mm |
| Clasp: | safety clasp |
| Dial color: | black |
| Water proofness: | 3 ATM |