The site owner may have set restrictions that prevent you from accessing the site. Please contact the site owner for access.



15239-779
| Collection: | Solar |
| Product type: | watch |
| Gender: | male |
| Glass type: | flat sapphire crystal |
| Movement type: | solar |
| Case color: | brushed silver |
| Case material: | titanium |
| Case length: | 45 mm |
| Case height: | 9 mm |
| Case width: | 39 mm |
| Case diameter: | 39 mm |
| Case type: | oval |
| Strap color: | silver |
| Strap material: | titanium strap with titanium links |
| Strap length: | 170 mm |
| Strap width: | 21 mm |
| Clasp: | folding clasp |
| Link material: | titanium |
| Dial color: | grey |
| Water proofness: | 10 ATM |