The site owner may have set restrictions that prevent you from accessing the site. Please contact the site owner for access.


2750R
An exquisite fancy yellow radiant diamond halo pendant mounted in 18K white and yellow gold. The center diamond is set with 4 yellow gold prongs. The side diamonds are collection colored white round brilliants mounted in 18K white gold
| SKU | 2750R |
| Metal | 18K Gold |
| Chain Length | 45cm |
| Clasp | Bolt Ring |
| Length | 5.90mm |
| Width | 5.90mm |
| Shipping | Available to ship in 22 Business Days |
| Shape | Radiant |
| Setting Type | 4 Prong |
| Minimum Weight | 0.15Ct |
| Number of stones | 1 |
| Avg. Clarity | VS2 To SI1 |
| Color | Fancy Yellow |
| Shape | Round |
| Setting Type | Prongs |
| Minimum Weight | 0.15Ct Total Weight |
| Number of stones | 8 |
| Avg. Clarity | VS2 To SI1 |
| Color | G-H |